Zvezda bolja od Zemuna

Vaterpolo 1. nov 202013:20 > 13:38
sport klub

Pobedom na gostovanju protiv Zemuna 10:4 (3:2, 3:0, 3:2, 1:0) u okviru petog kola Superlige Srbije, Crvena zvezda se na čelu tabele izjednačila sa Novim Beogradom. Obe ekipe iz četiri meča imaju 10 bodova.

Crveno – beli su pitanje pobednika rešili u drugoj četvrtini, koju su dobili 3:0. Na poluvremene su otišli sa vođstvom 6:2 i do kraja bez mnogo napora sačuvali prednost. Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Subotić i Vukićević, dok se u redovima domaćina istakao Ljubenović sa tri gola.

U izuzetno zanimljivom meču u Novom Sadu Vojvodina je bila bolja od Starog Grada 12:10 (3:2, 3:3, 3:2, 3:3). Domaće je predvodi Gusarov sa pet golova, dok se u ekipui Starog Grada istakao Trajković, koji je četiri puta pogodio mrežu Vojvodine.

U Šapcu je viđen vatromet golova. Domaćini su savladali Banjicu 30: 4 (9:1, 10:0, 6:2,5:1). Posebno je bila impresivna druga četvrtina koju je Šabac dobio 10:0. Najefikasniji su bili Gardašević i Janković sa šest golova.

Zbog problema sa koronavirusom odloženi su mečevi Radnički Kragujevac – Partizan i Nais – Novi Beograd.