Silni Radnički: Zvezda na "minus 11" u Kragujevcu

Vesti vaterpolo 20. nov. 202020:32 > 20:54
Foto VK Radnički Kragujevac

U derbiju sedmog kola vaterpolo Super lige Srbije, u Kragujevcu je ekipa Radničkog ubedljivo savladali Crvenu zvezdu rezultatom 16:5.

Vaterpolisti Radničkog su se pre nekoliko dana vratili iz Budimpešte gde su odličnom igrom stiglo do finala kvalifikacija za Ligu šampiona, a dobru formu potvrdili su i u nastavku Superlige.

Povezano

Kragujevčani su od samog početka derbija sa Crvenom zvezdom diktirali tempo i već na poluvremenu imali četiri gola viška (8:4), da bi u nastavku što je utakmica više odmicala sve više povećavali prednost.

Vaterpolisti Radničkog su u svakoj četvrtini postigli po četiri gola (4:2, 4:2, 4:0, 4:1), što gosti iz Beograda nisu mogli da isprate, pa su u čitavom drugom poluvemenu postigli samo jedan gol i na kraju doživeli ubedljiv poraz.

Istina, Crvenoj zvezdi je zbog koronavirusa nedostajao glavni adut, Gavril Subotić, a nekoliko ključnih igrača nedavno se oporavilo od ovog virusa, pa realno nisu mogli da pruže jači otpor raspoloženim Kragujevčanima.

Najefikasniji na meču bio je vaterpolista Crvene zvezde Veljko Tankosić, postigao je četiri od ukupno pet golova svog tima.

U ekipi Radničkog najefikasniji sa tri gola bio je Aleksa Ukropina, dok su po jedan postigli Strahinja Rašović, Nebojša Toholj, Nikita Krug, Luka Pljevančić, Nikola Lukić i Marko Radulović.

Radnički – Crvena zvezda 16:5

Bazen SPD „Radnički“. Bez prisustva publike. Sudije: Anđelić i Mijović.

Radnički: Dobožanov, Rašović 2, Stanojević, Janković, Toholj 2, Krug 2, Ukropina 3, Branković, Pljevančić 2, Miličić 1, Lukić 2, Tanasijević, Todorovski, Radulović 2. Trener: Stevanović.

Crvena zvezda: Mišović, Tankosić 4, Kasum, Marković, Stojanović, Milojević, Vićković, Basara, Vukićević 1, Šulc, Mejvis, Radović, Aleksić, Smiljević. Trener: Filipović.

Meč je imao i humani karakter. Vaterpolisti su se uključili u pomoć trinaestomesečnoj bebi Minji Matić, koja boluje od spinalne mišićne atrofije, smrtonosne mišićne bolesti za koju od nedavno postoji lek i košta 2,4 miliona dolara. Pozvali su građane dobre volje da se uključe u dobrovoljnu akciju i pošalju sms poruku sadržine 845 na broj 3030.