LŠ: Jadran potopljen u Kragujevcu, san o F8 još živi

Vaterpolo 30. mar 202221:58 0 komentara
VK Radnički
VK Radnički

Vaterpolisti Radničkog pobedili su u 11. kolu Lige šampiona u Kragujevcu splitski Jadran 13:10 (2:4, 5:4, 4:1, 2:1).

Nisu se baš poklopili Radničkom drugi rezultati, ali Kragujevčani su uradili ono što su morali. Pobedili su splitsku ekipu i ostali su i dalje u životu kada je borba za F8 u pitanju.

Početak nije bio dobar za šampiona Srbije. Jadran je dobio prvu četvrtinu 4:2. Uspeo je Radnički da se probudi u drugom kvartalu, ali i dalje je bio u rezultatskom zaostatku. Bilo je 8:7 za Jadran.

Ono što nije funkcionisalo u prvom poluvremenu, profunkcionisalo je u drugom. Odbrana je očvrsnula, primljena su samo dva gola u naredne dve četvrtine. To je bio recept za pobedu 13:10.

Kod pobednika Stefan Branković i Nikola Lukić bili su najefikasniji sa po tri gola. Na drugoj strani Luka Bukić takođe je postigao tri gola.

Radnički je šesti sa 13 bodova u Grupi A, ima šest bodova manje od Olimpijakosa i Ferencvaroša, koji su na deobi četvrtog mesta u grupi, poslednjeg koje vodi na F8. A ostala su tri kola do kraja.