Rašović i Janković: Loši na početku, pravi na kraju

Vesti vaterpolo 4. dec. 202022:36 > 10:131 komentar
Foto VK Radnički Kragujevac

Na startu Grupe E druge runde kvalifikacija za Kup Evrope, koja se igra u italijanskoj Savoni, vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca savladali su jednog od konkurenata za plasman u narednu fazu, španski Mediterani, rezultatom 13:9.

Print screen/SK

Šumadinci su poveli pogotkom Nebojše Toholja u prvom napadu, ali su Španci prvu četvrtinu neočekivano dobili sa ubedljivih 4:1.

Međutim, u nastavku meča Kragujevčani su odigrali mnogo bolje, već na poluvremenu preokrenuli rezultat u 6:5, a onda do kraja meča slavili sa sigurnih 13:9.

Reprezentativac Srbije Strahinja Rašović je sa tri gola predvodio Kragujevčane do pobede.

Prva utakmica nekako smo očekivali da će biti najteža. Krenuli smo loše, gubili 4:1, ali smo se vratili i nadoknadili zaostatak, a posle preokreta i držali meč pod kontrolom. Posle dugog i napornog puta ova utakmica bila je izuzetno teška. Ne tražim alibi, ali videlo se da nam je falilo ritma i svežine. Srećan sam što smo prebrodili prvi meč i okrećemo se Potsdamu koji nam je mala nepoznanica. Taj duel nam je jako bitan, a onda ćemo misliti o Savoni“, kazao je za Sport Klub Strahinja Rašović.

Grupa E

1. Radnički           1 1 0 0 13:9 3

2. Savona            1 1 0 0 12:8 3

3. Mediterani      1 0 0 1 9:13 0

4. Potsdam         1 0 0 1 8:12 0

Pratili su ga Nikola Lukić i Marko Radulović sa po dva. Sjajnu partiju pružio je i Lazar Dobožanov, koji je uz nekoliko sjajnih intervencija imao i odbranjeni peterac.

Kapiten Filip Janković je postigao jedan gol, kao i Stanojević, Toholj, Krug, Ukropina i Miličić.

Pretpostavljali smo da će biti teška utakmica, kao i svaka druga na početku turnira. Dobro smo se pripremali za izuzetno nezgodne Špance i na kraju očekivano pobedili, ali smo loše počeli. Međutim, nismo gubili veru jedni u druge, igrali smo do kraja i rezultat je došao“, rekao je kapiten Filip Janković.

U drugom meču grupe domaćin turnira Savona pobedila je nemački Potsdam 12:8.

U drugom kolu, u subotu od 16.30 časova, vaterpolisti Radničkog igraju sa Potsdamom.

Mediterani – Radnički 9:13 (4:1, 1:5, 2:6, 2:1)

SAVONA – Bazen Karlo Zaneli. Bez prisustva publike. Sudije:.

MEDITERANI: Kruz, Puka, Navaro, Hernanedz, Galeev 1, Alferez 3, Barčelo, Vujović, Polonio, Edvards 3, Urzaniki 1, A. Hernandez 1, Garsija. Trener: Martinez.

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović 3, Stanojević 1, Janković 1, Toholj 1, Krug 1, Ukropina 1, Tanasijević, Pljevančić, Miličić 1, Lukić 2, Radulović 2, Todorovski. Trener: Stevanović.