VLS: Pobede Novog Beograda i Radničkog

Vaterpolo 29. jan 202221:45 > 22:12 0 komentara
VK Novi Beograd

Pet mečeva odigrano je u vaterpolo šampionatu Srbije u subotu, tri u doigravanju za šampiona i dva u doigravanju za opstanak.

Vaterpolisti Radničkog slavili su na gostovanju u Šapcu i pobedu upisali rezultatom 13:9 u drugom kolu Grupe za plasman od prvog do šestog mesta.

Trener Radničkog Uroš Stevanović zbog gustog rasporeda odmarao je dvojicu najiskusnijih igrača Miloša Ćuka i Josipa Vrlića, a Kragujevčani su i pored toga slavili pobedu.

Domaći su poveli sredinom prve četvrtine preko reprezentativca Ognjena Stojanovića, ali su gosti ekspresno preokrenuli rezultat preko Stanojevića i Lukića (2:1). Nastavili su Šumadinci u istom ritmu, pa su na startu druge četvrtine prvi put otišli na plus četiri, serijom u kojoj je raspoloženi centar Nebojša Toholj postigao dva gola, a Stanojević jedan – 7:3.

VK Radnički
VK Radnički

Radnički je sa tom razlikom i otišao na poluvreme, a u nastavku je preko Miličića pobegao i na pet golova viška (9:4). Šabac je potom pokušao da uhvati priključak golovima Stojanovića iz kontre i Markovića iz peterca (9:6), ali se Radnički brzo vratio na isto odstojanje preko Jankovića i Brankovića (11:5). Ipak, Šapčani su u finišu treće deonice uspeli da vrate neizvesnost u meč sa dva brza gola Stojanovića i Repanovića (11:8).

Vrlo važan pogodak postigao je Nemanja Stanojević posle tri minuta igre u poslednjoj četvrtini, a sve dileme oko pobednika rešio je Nikola Lukić dva minuta pre kraja (13:8), za novih plus pet.

U pobedničkom sastavu prednjačili su Nemanja Stanojević i Nikola Lukić sa po tri gola, koliko je postigao i Ognjen Stojanović na drugoj strani. Veliku ulogu u pobedi Radničkog imao je i Lazar Dobožanov, koji je još jednom potvrdio da se nalazi u dobroj formi.

Vaterpolisti Novog Beograda nastavili su da nižu pobede u Superligi Srbije. Do desetog uzastopnog trijumfa u domaćem šampionatu Novobeograđani su stigli nakon što su u derbiju bili bolji od Partizana rezultatom 16:10.

Ovo je bio već četvrti duel Novog Beograda i crno-belih ove sezone i četvrti trijumf ekipe koju sa klupe predvodi trener Dejan Jovović. Utakmicu na bazenu “11. april” u potpunosti je obeželio maestralni Dušan Mandić koji je postigao čak šest golova.

Početak meča protekao je u znaku gostiju, koji su bili mnogo agresivniji u odbrani, a veliki kvalitet njihovoj igri u defanzivi dao je golman Dimitrije Rističević koji je odlično branio na startu meča. Partizan je početkom druge četvrtine poveo sa 5:2, ali onda je stvar u svoje ruke uzeo Dušan Mandić. Spektakulranim golovima topio je prenost Partizana, a domaći su do poluvremena uspeli da dođu do izjednačenja (8:8).

Nikola Jakšić je na startu treće deonice doneo prvo vođstvo Novom Beogradu koje domaći nisu ispuštali do kraja meča. Ponovo je odličan na golu, u nastavku meča, bio Gojko Pjetlović, a kada se raspucao i Strahinja Rašović prednost Novog Beograda krenula je da raste pa je meč rutinski priveden kraju.

Osim najefikasnijeg Dušana Mandića, u ponedničkom taboru sa po tri gola istakli su se Strahinja Rašovića i Duško Pjetlović, dok je kod Partizana bolji od ostalih bio Milan Aleksić sa četiri pogotka.

U doigravanju za šampiona pobedu je upisala i Crvena zvezda koja je na gostovanju Vojvodini slavila rezultatom 19:10.