Vujasinović: Vidljiv je napredak

Vaterpolo 15. dec 202116:18 0 komentara
Vladimir Vujasinović
VK Novi Beograd

Vaterpolisti Novog Beograda upisali su prvi remi u Ligi šampiona, pošto su u utorak uveče odigrali nerešeno sa Brešom 11:11 u meču petog kola grupne faze Lige šampiona. Trener Novobeograđana Vladimir Vujasinović istakao je da publika mogla da uživa u dobrom vaterpolu, kao i da je vidljiv napredak njegove ekipe.

Povezano:

Znali smo da igraju čvrst i tvrd vaterpolo. Svim protivnicima je jako teško sa njima, pogotovo u napadu i takva je utakmica i bila. Počeli smo dobro, zatim igrali malo lošije, a onda opet odigrali deo utakmice izuzetno. Uspeli su da se vrate na kraju. Mi smo izgubili dva gola prednosti na minut i po pre kraja utakmice. Čestitam Breši na dobroj igri, mislim da smo i mi pokazali određene kvalitete. Nažalost, poslednji minut i po je moralo na drugi način da se odigra, ali možda i nije tako loše što se to dogodilo. Ovim putem samo možemo da sazremo kao tim i da ovakve trenutke privdemo kraju kako treba. Idemo dalje, pokazali smo određeni napredak. Usponi i padovi tokom utakmice se dešavaju, ali manje više tako je kod svih ostalih ekipa u Ligi Šampiona, osim možda Olimpijakosa. Svi su u problemu u ovom delu sezone, videćemo ko će pre da izađe iz toga i počne da igra konstantno„, izjavio je Vladimir Vujasinović.

Strahinja Rašović, strelac četiri pogotka, rekao je da je očekivao tešku utakmicu protiv odlične ekipe Breše.

Očekivano je bilo da će biti neizvesno. Moje mišljenje je da smo imali utakmicu i da je trebalo da pobedimo. Osećao sam da kontrolišemo meč, pogotovo u poslednjoj četvrtini. Ipak, nismo uspeli da se odbranimo kada je trebalo. U poslednja dva napada smo primili dva gola i na kraju odigrali nerešeno. Nismo počeli najsjajnije, igralo se gol za gol, a onda smo jurili zaostatak od tri gola. Posle smo se konsolidovali i preokrenuli rezultat, ali eto, na kraju je bilo nerešeno. Možda i očekivani epilog nakon utakmice pune preokreta, između dve ovakve ekipe i možda najrealniji rezultat. Meni lično deluje da smo napredovali u nekim segmentima, to me raduje, kao i ostatak ekipe. Verujem u naš tim i osećam da imamo tu snagu. Doći će to sve na svoje, veliki sam optimista i znam da će doći momenat kada ćemo postati svesni sami sebe i da ćemo od prve do poslednje četvrtine igrati kao što sada, u većini utakmica, igramo drugo poluvreme„, rekao je Strahinja Rašović.

U sastavu Breše je i srpski vaterpolista Boris Vapenski koji je postigao pogodak za izjedanačenje u poslednjim sekundama utakmice.

Pored pojedinaca koji su stvarno vanzemaljci, mislim da im treba vremena da se uigraju. Trenutno igraju na pojedinačni kvalitet, ali kada se budu uigrali nikome neće biti lako da igraju protiv njih. Znamo da su direktni učesnici Fajnal ejta kao domaćini i mislim da to utiče na celokupno izdanje Novog Beograda tokom sezone. Verujem da će kada dođe vreme biti oni pravi„, kazao je Boris Vapenski.

Novobeograđani takmičenje u Ligi šampiona nastavljaju gostovanjem Dinamu u Tbilisiju 22. decembra, a već u subotu (18.12) ih u domaćem šampionatu očekuje duel protiv Vojvodine.