Kup jedriličara sa Škvera: Borba za trofeje, ispraćaj na OI

Vodeni sportovi 13. jul. 202110:40 > 10:42
Podeli:
JK Delfin Tivat

Jedriličarski klub Jugole Grakalić je proteklog vikenda, organizovao jedriličarsku regatu 15. Kup jedriličara sa Škvera u Herceg Novom.

U klasama Optimist, ILCA 6 i ILCA 4 nadmetalo se 60 jedriličara iz četiri crnogorska  kluba,  JK Lahor Kotor, JK Delfin Tivat, JK Jovo Dabović Baošići  i JK Jugole Grakalić, odnosno dva kluba iz Srbije JK Gemax i JK AJK Beograd.

Nakon dva dana jedrenja i ukupno odedrene tri regate u svim klasama, jedriličarima koji su stigli do pobedničkog postolja trofeje je dodelio  Ivan Otović, predsednik Skupštine opštine Herceg Novi, Boro Mračević, potpredsednik Crnogorskog olimpijskog komiteta i Predrag Vukčević, predsjednik Jedriličarskog saveza Crne Gore.

Veselin Veis Mirković i Andrija Budeč dodelili su nagrade Memorijala povećene ličnostima koje su izuzetno doprinijele razvoju JK Jugole Graklić.

Ovom prilikom JK Jugole Grakalić je obiežio i odlazak u Tokio na Olimpijske igre Milivoja Dukića, jedriličara u klasi ILCA7 i  njegovog trenera Ilka Klakora, selektora jedriličarske reprezentacije Crne Gore.

Optimist generalno

  1. Barbara Kubiček (JK Delfin)
  2. Marko Vujović (JK Lahor)
  3. Aleksa Roganović (JK Lahor)

Optimist devojčice

  1. Barbara Kubiček (JK Delfin)
  2. Tea Čelanović (JK Delfin)
  3. Lea Jakovljević (JK Lahor)

Optimist do 12 godina

1.Barbara Kubiček (JK Delfin)

  1. Lea Jakovljević (JK Lahor )
  2. Sofija Dabović (JK Jovo Dabović)

ILCA 4 (Laser 4.7) generalno

1.Pavle Musić (JK Delfin )

2.Petar Klakor (JK Delfin )

3.Relja Milovanović (JK Gemax)

ILCA 4 (Laser 4.7) jedriličarke

  1. Helena Dabetić  (JK Lahor )
  2. Romina Racković (JK Lahor)
  3. Nina Strahinja (JK Lahor Kotor)

ILCA 6 generalno

  1. Nikola Golubović  (JK Delfin)
  2. Stefan Andjelić  (JK Delfin)
  3. Danilo Jončić  (JK Delfin)

„Memorijal Perica Mirković“ najboljem u klasi Optimist i „Memorijal Goran Mirjačić“ pobedniku prve trke u klasi Optimist u konkurenciju do 12 godina  osvojila je Barbara Kubiček, iz JK Delfin Tivat.

„Memorijal Džona Budeča“ pobedniku prve trke u klasi Laser 4.7 osvojio je Pavle Musić, JK Delfin Tivat.

„Memorijal Jugole Grakalić” za najuspešniji klub regate osvojio je JK Delfin iz Tivta.

Komentari

Vaš komentar