Srbi bez medalje trećeg dana Svetskog kupa

Ostali sportovi 27. maj 201713:59 > 14:03
Mike Ehrmann/Getty Images

Srpski kajakaši treći dan takmičenja na Svetskom kupu u Segedu završili su bez osvojene medalje.

Vremenski uslovi, sa mnogo jakog vetra koji često menja pravac, nisu bili naklonjeni takmičarima i u takvim okolnostima više se nije moglo.

U A finalu dvoseda na 1000 metara reprezentacija Srbije imala je dve posade.

Olimpijski vicešampioni Marko Tomićević i Milenko Zorić zauzeli su 5. mesto u vremenu 3 minuta i 11.216 sekundi. Dejan Pajić i Ervin Holpert kroz cilj finalne trke prošli su za 3 minuta i 12.754 sekunde, što je bilo dovoljno za 7. mesto.

Prvo mesto osvojili su Španci Injigo Penja i Fransisko Kubelos (3:05.624), ispred Vitalija Curkana i Oleha Kuharika iz Ukrajine (3:06.485), dok je treće mesto zauzela posada Češke Daniel Havel i Jakub Špicar (3:09.239).

U jednosedu na 500 metara, Milica Starović zauzela je 3. mesto u B finalu (1:51.033), dok je Nikolina Moldovan trku završila na 8. mestu (1:54.664). Milicu i Nikolinu u poslepodnevnom programu očekuju polufinalne trke u jednosedu na 200 metara.

Dragan Hančovski je C finale u jednosedu na 1000 metara završio na 7. mestu u vremenu 3 minuta i 37.564 sekunde.

Vuk Radovanović zauzeo je 5. mesto u A finalu parakajaka kategorije KL2, pošto je 200 metara izveslao za 44.694 sekunde. U A finalu kategorije KL3, Arsen Arsenović zauzeo je 6. mesto u vremenu 42.323 sekunde.