Kajak: Lagundžiću zlato u Segedinu

Kajakaški savez Srbije

Branko Lagundžić osvojio je zlatnu medalju na 500 metara u jednosedu na takmičenju Olimpijskih nada u Segedinu. Regata u Mađarskoj je nezvanično prvenstvo sveta za kajakaše mlađe od 18 godina.

Srpski junior se do najviše stepenice postolja popeo ubedljivom vožnjom od starta. Kroz cilj je prošao za 1:39,97 minuta. Drugi je bio Mađar Miko (1:40,99), dok je na trećem mestu završio Čeh Podraski (1:42,09).

“Trka je bila veoma uzbudljiva. Od samog starta sam krenuo jako i tako sam i završio u finišu. Bio sam veoma srećan kad sam video da sam pobedio, jer dan ranije na hiljadarki zbog vetra nisam uspeo da se domognem postolja. Olimpijske nade su jedino takmičenje ove godine u juniorskoj konkurenciji i meni je bilo veoma važno da osvojim medalju”, rekao je Lagundžić posle trke.

Lagundžića u nedelju očekuju kvalifikacije na 200 metara. U jednosedu na 500 metara u “A” finalu u konkurenciji dama Anja Damjanov je bila šesta (1:59,63), dok je Olivera Mihajlović zauzela deveto mesto (2:01,50). Zlato je završilo oko vrata Mađarice Rendeši (1:51,87).

Petar Beronja, jedini predstavnik Srbije u kanuu, u disciplini jednoklek na 500 metara bio je deveti. Štopericu je zaustavio na 2:06,51. Slavio je Čeh Jirži Minarik sa vremenom 1:52,44.