Inerhofer završio sezonu na dan otvaranja SP

Getty Images/Alexis Boichard/Agence Zoom

Italijanski skijaš Kristof Inerhofer završio je sezonu zbog povrede leve noge. On se povukao pred sami početak Svetskog prvenstva.

Inerhofer je povredio levu potkolenicu, prvi put još u decembru u kombinaciji u Santa Katerini, a obnovio je u Kicbilu gde je zauzeo drugo mesto u superveleslalomu.

Propustio je narednu trku u Nemačkoj nakon čega je otkriveno da ima fakturu kosti, pa neće nastupati na SP u Sent Moricu koje počinje u ponedeljak.

„Opasno je takmičiti se kada imate takvu vrtsu povrede“, rekao je 32-godišnji Inerhofer, 42. u generalnom plasmanu Svetskog kupa.

Inerhofer je osvojio tri medalje na SP 2011, bronzu u spustu, srebro u kombinaciji i zlato u superveleslalomu, a ima i bronzu i srebro sa Zimskih olimpijskih igara u Sočiju, u kombinaciji i spustu.