Vendi Holdener zlatna u kombinaciji u St Moricu

Alpsko skijanje 10. feb. 201714:47 > 14:52
Hans Bezard/Agence Zoom, Getty Images Sport

Na Svetskom prvenstvu u skijanju u Sankt Moricu u ženskoj kokurenciji je u petak na programu bila kombinacija, a Švajcarkinje su nastavile da blistaju i osvojile su Vendi Holdener zlatnu, a Mišel Gisin srebrnu medalju. Bronza je u kombinaciji pripala takmičarki iz Austrije Mihaela Kirhgaser.

Holdener je do zlata došla sa ukupnim vremenom 4:58.88 a Gisin je za njom „kasnila“ samo 0.05. Austrijanka je na trećem mestu zaostajala 0.38.

Nakon dva održana događaja Švajcarska ima tri medalje, a za Holdener i Gisin ovo su prve medalje na svetskim šampionatima, dok Kirhgaser sada u svojoj kolekciji ima srebro i dve bronze sa najvećih takmičenja.

„Ovo je kao san“, rekla je Holdener koja je prva Švajcarkinja od 2001. koja se okitila titulom svetske šampionke.

„Nisam verovala da će moj slalom spust biti dovoljan za prvo mesto kada sam završila. Ali kada je Mihaela završila svoju vožnju znala sam da imam medalju. Za mene je ovo neverovatno“, rekla je Holdener.

Na četvrtom mestu završila je još jedna Švajcarkinja, Deniza Fajerabend, dok je Lindzi Von bila peta.

Nevena Ignjatović kombinaciju je završilana 24. mestu. Ilka Štuhec i Leona Popović nisu završile slalom i ostale su bez plasmana.