Nojrojter najbrži na startu sezone, Hiršer van top 10

Alpsko skijanje 12. nov 201714:27 > 14:30
Christophe Pallot/Agence Zoom, Getty Images Sport

Nemački skijaš Feliks Nojrojter trijumfovao je u prvoj trci novog izdanja Svetskog kupa u slalomu, pošto je u finskom Leviju bio najbrži sa vremenom 1 minut 42 sekunde i 83 stotinke.

Na drugom mestu našao se Norvežanin Henrik Kristofersen, poznat i po nadimku „Princ Vikinga“, a skijaš iz susedne Švedske Matijas Hargin bio je treći.

Nojrojter je tako stigao do prvih 100 poena u generalnom plasmanu u novoj sezoni. Bila je to prva pobeda 33-godišnjeg nemačkog skijaša još od 14. februara 2017. godine, kada je slavio u japanskoj Naebi.

Aktuelni svetski šampion Marsel Hiršer, koji se takmiči samo tri meseca pošto je doživeo tešku povredu skočnog zgloba, završio je takmičenje van top 10, ali može da bude zadovoljan jer još uvek traži formu nakon neugodne povrede.

Britanski skijaš Dejv Rajding bio je prvi nakon prvog pokušaja, ali nije uspeo da se održi na čelu.

Sledeći događaj u okviru svetskog kupa biće trke u kanadskom Lejk Luizu, gde će se najbolji svetski skijaši okupiti u sredu 22. novembra.