Svindal se izjednačio sa Rajhom – slavio u Val Gardeni

Alpsko skijanje 14. dec 201814:12 > 14:13
Francis Bompard/Agence Zoom/Getty Images

Aksel Lund Svindal bio je najbrži u superveleslalomu u Val Gardeni. Norveški skijaš ostvario je tako 36. pobedu u Svetskom kupu, čime se izjednačio sa Benjaminom Rajhom na sedmom mestu večite rang liste.

Svindal je slavio zahvaljujući dobroj vožnji u poslednjoj deonici. Štopericu je zasutavio na 1:28.70.

Norvežanin je sada osvojio pet superveleslaloma u Val Gardeni, a ima i dva trijumfa u spustu.

Sa samo 0.05 sekundi zaostaka na drugom mestu našao se italijanski skijaš Kristof Inerhofer. Na postolje se popeo još jedan Norvežanin – Ćetil Jansrud koji je zaostajao +0.27 sekundi.

U Val Gardeni se takmičio i srpski skijaš Marko Vukićević, ali nije uspeo da ostvari plasman.

Program u Italiji se nastavlja u petak, kada će se najbolji skijaši sveta trkati u spustu.