SP: Parisu zlato, dvojici srebro

Alpsko skijanje 6. feb. 201914:09 > 14:10
Alain Grosclaude/Agence Zoom, Getty Images Sport

Dominik Paris novi je svetski šampion u superveleslalomu. Italijan je na prvenstvu u Oreu trijumfovao sa vremenom 1:24.20.

Paris je tako došao do druge medalje na planetarnim šampionatima, pošto je 2013. godine osvojio srebro u spustu.

Ujedno, postao je i prvi Italijan koji se okitio svetskim zlatom još od 2011. godine, kada je Kristof Inerhofer trijumfovao u super džiju u Garmiš Partenkirhenu.

Na drugom mestu, sa vremenom 1:24.29, našli su se Francuz Žoan Klari i Austrijanac Vinsent Krihmajr.

Pomenuti Inerhofer je trku u Oreu završio na četvrtom mestu sa 0.35 sekundi zaostatka za pobednikom.

Norvežanin Aksel Lund Svindal, koji poslednji put učestvuje na planetarnom prvenstvu, bio je tek 16. sa vremenom 1:25.12.

Olimpijski šampion u ovoj disciplini Matijas Majer nije završio trku. Bez plasman ostao je i srpski predstavnik Marko Vukićević.

Najbolje rangirani skijaš iz regiona je Slovenac Martin Čater, koji je bio 13. sa vremenom 1:24.79.