Von: Nikad nisam bila toliko nervozna

Alpsko skijanje 10. feb 201915:19 > 15:20
Christophe Pallot/Agence Zoom, Getty Images Sport

Američka skijašica Lindzi Von otkrila je da nikada u karijeri nije bila toliko nervoznao kao pret poslednju trku, koju je vozila na Svetskom prvenstvu u Oreu.

Legendarna Amerikanka karijeru je okončala osvojivši bronzu u spustu.

„Sve sam stavila na crtu. Ovo je ono što sam želela da uradim“, poručila je Lindzi. „Moram da priznam da sam bila nervozna, kao nikad do sada. Toliko sam želela da se sve završi na pravi način. Želela sam da prođem kroz cilji da čujem uzvike publike.“

Zanimljivo, Amerikanka je prva dva srebra na svetskim prvenstvima osvojila upravo u Oreu, sad već davne 2007. godine.

„Imala sam problema da iskontrolišem osećanja. Zadovoljna sam što sam uspela da završim trku, da se ne srušim ponovo.“

Von je postala prva skijašica koja je osvajala medalje na čak šest svetskih prvenstava. Sa 34 godine i 115 dana Lindzi je postala najstarija takmičarka koja se domogla odličja na planetarnim šampionatima.

Amerikanka je u karijeri ostvarila 82 pobede u Svetskom kupu, osvojila četiri velika Kristalna globusa, uz 16 malih, olimpijsko zlato u spustu, a svetska je prvakinja je bila i u spustu i u superveleslalomu. Na Zimskim olimpijskim igrama je osvojila još dve medalje, a na Svetskom prvenstvu se na podijumu našla još pet puta.