Parisu prija Kvitfjel: Italijan najbrži i u superdžiju

Jonas Ericsson/Agence Zoom/Getty Images

Dominik Paris ostvario je i drugu pobedu na Kvitfjelu. Italijanski skijaš je trijumfovao je i u superveleslalomu, čime je preuzeo vodeću poziciju u Svetskom kupu u ovoj disciplini.

Italijan je ostvario petu pobedu ove sezone, drugu u superdžiju, pošto je štopericu zaustavio na 1:29.20. Istovremeno, Paris je trku pre kraja zauzeo lidersku poziciju u ovoj disciplini sa 330 bodova.

Drugi na norveškom skijalištu bio je domaći takmičar Ćetil Jansrud sa 0.43 sekunde zaostatka.

Na postolju se našao Švajcarac Beat Fojc koji je štopericu zaustavio na 1:29.80.