Hiršer u Kranjskoj Gori potvrdio osmi Globus

Getty Images / Tom Pennington

Austrijanac Marsel Hiršer je novim bodovima u slalomu voženom u Kranjskoj Gori potvrdio osvajanje Velikog kristalnog globusa.

Hiršer je slalom u Sloveniji završio na trećem mestu, a trijumfovao je Švajcarac Ramon Cenhoisern.

Švajcarac je bio najbrži u Kranjskoj Gori, pratio ga je Norvežanin Henrik Kristoferson (+1.15), a treći je kroz cilj prošao Hiršer.

Hiršer je tako stigao do osmog Velikog kristalnog globusa zaredom.

Do kraja sezone su ostale još četiri trke – po jedna u svakoj od tehničkih disciplina u okviru finala elitnog takmičenja u Soldeuu.

Četvorica hrvatskih skijaša su izborila drugu vožnju u Kranjskoj gori. Najbolji je bio Istok Rodeš, koji je završio na 18. mestu. Matej Vidović je trku završio kao 22, Filip Zubčić kao 23, a Elias Kolega na 24. mestu.