Pantiro dominirao u Val d' Izeru

Alpsko skijanje 15. dec 201913:42 > 13:45
Getty Images/Alain Grosclaude/Agence Zoom

Val d' Izer u nedelju je bio domaćin muškog slaloma u okviru Svetskog kupa. Trka je prethodno bila zakazana za subotu, ali je zbog jakog vetra pomerena za jedan dan.

Francuski skijaš Aleks Pantiro slavio je u nedelju u slalomu u Val d’ Izeru sjajnim vožnjama i do pobede je došao u ukupnom vremenu 1:47.91.

Drugo mesto pripalo je Šveđaninu Andreu Mireru koji je do podijuma došao dobrom drugom vožnjom kojom je nadoknadio dva mesta, ali je imao 1.44 sekunde zaostatka za Pantirom.

Treće mesto pripalo je Italijanu Stefanu Grosu koji je u trku ušao sa startnim brojem 13, a drugom vožnjom je nadoknadio čak šest pozicija u plasmanu. Groso je za pobednikom zaostao 1.47 sekundi.

Henrik Kristofersen bio je četvrti, dok je hrvatski skijaš Elias Kolega bio 15 (1:50.45) koji je do ovog plasmana došao odličnom vožnjom u drugom spustu.

Matej Vidović bio je 20, Slovenac Stefan Hadalin zauzeo je 22. mesto, a Kolegin i Vidovićev sunarodnik Istok Rodes bio je 25.