Iznenađenje u Sestrijereu: Dire zabeležila prvu pobedu

Alpsko skijanje 19. jan 202013:24 > 13:24
Christophe Pallot/Agence Zoom, Getty Images Sport

Francuskinja Klara Dire zabeležila je prvu pobedu u Svetskom kupu, pošto je bila najbolja u trci paralelnog veleslaloma u italijanskom Sestrijereu.

Dire je u prvom duelu bila bolja od Katarine Trupe, zatim je pobedila Mikaelu Šifrin, a onda Tinu Robnik. U polufinalu je slavila u duelu sa Martom Basino, a u finalu je bila brža od Austrijanke Eliz Mercinger.

Iza Dire, Mercinger i Basino, u plasmanu su se našle Federika Brinjone i Sofija Gođa.

Mikaela Šifrin je zauzela deveto mesto, a Vendi Holdener deseto. Petra Vlhova završila je trku na 18. mestu.

Posle trke pojavila se informacija da je plava staza bila brža od crvene, zbog čega su se neke skijašice pobunile.

U generalnom plasmanu Svetskog kupa Šifrin je i dalje vodeća sa 975 bodova, a iza nje su Vlhova sa 726 i Brinjone sa 715.

Takmičenje u Svetskom kupu za žene nastavlja se u Banskom, gde će se od 24. do 26. januara voziti dve trke spusta i superveleslalom.