Slavilje Noela, tuga Pantiroa, mali globus Švarcu

Alpsko skijanje 14. mar. 202113:50 > 14:001 komentar
Alain Grosclaude/Agence Zoom, Getty Images Sport

Francuski skijaš Kleman Noel trijumfovao je na trci slaloma koja je u okviru Svetskog kupa održana u Kranjskoj Gori u veoma teškim uslovima.

Francuz je ostvario drugu pobedu ove sezone, ukupno osmu u karijeri u Svetskom kupu.

Noel je fantastičan bio u prvoj vožnji, pa je do pobede došao iako je u drugoj imao 13. rezultat. Na kraju je slavio sa ukupnim vremenom 1:47.51.

Drugo mesto zauzeo je njegov sunarodnik Viktor Mifa-Žande (1:48.13), dok se na trećem stepeniku pobedničkog postolja našao Švajcarac Ramon Cenhojzern (1:48.22). Među najbržih pet su završili još Loik Mejard i Henrik Kristofersen.

Marko Švarc je trku završio na sedmom mestu i obezbedio je mali kristalni globus u slalomu. U poretku discipline ima 625 bodova, koji su nedostižni drugoplasiranom Cenhojzernu, koji ima 503.

Hrvat Filip Zubčić zauzeo je 12. mesto u trci. Lider šampionata Aleksi Pantiro nije završio drugu vožnju, pošto je napravio grešku u gornjem delu staze, pa je ostao bez plasmana. Švajcarac Marko Odermat nije učestvovao u trci.

U generalnom plasmanu poredak je ostao isti – Pantiro vodi sa 1100 bodova, Odermat je drugi sa 1069.

Od 17. do 21. marta na programu je finale sezone u Švajcarskoj u Lencerhajdeu.