Odermatu veliki Kristalni globus, Kilde najbolji u spustu

Alpsko skijanje 16. mar 202211:21 > 12:26
REUTERS/Christian Hartmann

Švajcarac Marko Odermat pobednik je Svetskog kupa u skijanju. Osvajanjem drugog mesta na spustu u Kurševelu i teoretski je obezbedio Kristalni globus.

Švajcarac sada ima 1459 bodova, 359 više od Kildea, a do kraja su ostale tri trke, tako da Norvežanin ne može ni teoretski da ga ugrozi. Treći je Henrik Kristofersen sa 874.

povezane vesti

Kilde je za utehu ostao Kristalni globus u spustu. Zauzeo je četvrto mesto i uspeo da dođe do prvog mesta u spustu. Sa 50 bodova iz Kurševela ukupno je osvojio 620 poena u spustu, dok je Fojc, koji je u Kurševelu bio treći, ima 13 bodova manje. Treći je Dominik Paris sa 522.

U senci podele globusa, ostala je pobeda Vinsenta Krihmajera.  Veteran iz Austrije blistao je na stazi u francuskom zimskom centru. Štopericu je zaustavio na 1:50,43, što je bilo dovoljno za trijumf.

Na drugom mestu trku je završio već pomenuti Švajcarac Marko Odermat, trenutno lider u generalnom plasmanu. Kasnio je 34 stotinke za pobednikom, dok je Fojc bio treći.