PS u skijanju: Pobede Komšićeve i Lokmića u slalomu

Alpsko skijanje 15. apr 202123:06 > 23:12 0 komentara
Emir Lokmić

Na stazi Crna Duboka na Kopaoniku danas je održano FIS Prvenstvo Srbije - Evrobalkan kup u disciplini slalom. Takmičenje, u organizaciji Skijaškog Saveza Srbije i SK Niš, privuklo je 66 takmičara (39 muškaraca i 27 žena) iz čak 17 zemalja sveta.

S obzirom na period u kojem se održavaju trke, učesnici su bili oduševljeni uslovima na stazi i besprekornom organizacijom.

Andrea Komšić na startu

U ženskoj konkurenciji, posle velike borbe, 25-godišnja Andrea Komšić iz Hrvatske nadmašila je srpsku olimpijku Nevenu Ignjatović (31) za 11 stotinki. Odluka je pala u drugoj vožnji, u kojoj Nevena nije uspela da sačuva prvo mesto.

Treću poziciju, uz odličnu drugu vožnju osvojila je Slovenka Nika Tomšić, sa 56 stotinki zaostatka za Komšićevom.

Nevena Ignjatović

Prema očekivanju, Nevena je osvojila seniorsku titulu šampiona Srbije. U konkurenciji juniorki zlato je pripalo Nišlijki Marti Dinić, a srebro i bronza njenim klupskim drugaricama Petri Veljković i Nataliji Pešić.

Najbolja kadetkinja je Ivana Pantelić, članica NS Ski Tima.

I kod muškaraca je viđena sjajna trka, a na kraju i pobeda 24-godišnjeg reprezentativca Bosne i Hercegovine, Emira Lokmića. On je za 76 stotinki nadmašio novog prvaka Srbije, Strahinju Stanišića, koji je imao najbolje vreme druge vožnje.

Strahinja Stanišić

Treće mesto u apsolutnoj konkurenciji pripalo je Mađaru Martonu Kekešu, koji je za pobednikom zaostao tačno sekundu i po.

Stanišić je seniorsku titulu prvaka Srbije osvojio „u dresu” Crvene zvezde. Vicešampionska titula pripala je Rastku Blagojeviću (SK Osa), dok je bronzani Mihajlo Đorđević (Midžor Knjaževac).

U juniorskoj konkurenciji slavio je Veselin Zlatković (Midžor Knjaževac) ispred klupskog druga Mateje Minića, a u kadetskoj konkurenciji, titula je pripala Dušanu Vojinoviću (BSK), a srebro Andreju Trailoviću (NS Ski Tim).