
Švajcarski skijaš Mauro Kavicel ostvario je svoju prvu pobedu u Svetskom kupu, pošto je bio najbrži na super-džiju u Val D‘Izeru.
On se najbolje nosio sa velikim naletima snega i lošom vidljivošču, te je prošao kroz cilj u vremenu 1:01.34. Prethodno je 32-godišnji Švajcarac sedam puta bio na podijumu u karijeri, ali ovo mu je prva pobeda.
Well deserved Mauro!! 🇨🇭 💪💪💪#fisalpine pic.twitter.com/g7EAr3hR7F
— FIS Alpine (@fisalpine) December 12, 2020
Na drugom mestu sa deset stotinki zaostatka završio je Norvežanin Adrijan Smiset Sejersted, dok je treži bio Kristijan Valder iz Austrije sa 54 stotinke zaostatka.
Vodeći u generalnom plasmanu su razočarali. Marko Odermat (drugi), koji je slavio prošle sedmice na veleslalom u Santa Katerina, završio je tek na 13. mestu, a Aleksi Pantiro, sada prvi u generalnom plasmanu, bio je tek na sedmoj poziciji sa 0,86 sekundi zaostatka.