Spust: Majer slavio u Lejk Luizu

Alpsko skijanje 27. nov 202122:12 > 22:23 0 komentara
Matijas Majer
REUTERS/Eric Bolte

Austrijski skijaš Matijas Majer pobednik je spusta u kanadskom Lejk Luizu u okviru Svetskog kupa.

Dvostruki olimpijski šampion odvezao je spust u vremenu 1:46.74 i nadmašio zemljaka Vinsenta Krihmajera za 23 sekunde. Poslednje mesto pobedničkog postolja zauzeo je Švajcarac Beat Fojz aktuelni pobednik Svetskog kupa u spustu.

Ovo je 11. pobeda u karijeri Majera. Četvrto mesto zauzeo je Mark Odermat, koji se sada osamio na liderskoj poziciji u generalnom plasmanu Svetskog kupa sa 150 bodova. Majer i Kristijan Hiršbil su na deobi drugog mesta sa 100 bodova. Slovenac Žan Kranjec je četvrti sa 86 bodova.

Posle teške povrede na stazu se vratio i bivši pobednik Svetskog kupa Aleksandar Omot Kilde, koji je zauzeo deveto mesto.

U nedelju je na olimpijskoj stazi u Lejk Luizu na programu prvi super G.