Nezaustavljivi Boljšunov slavio ispred Norvežana

Ostali sportovi 30. jan 202115:05 > 15:07 0 komentara
Vidar Ruud/NTB Scanpix/via REUTERS

Rus Aleksandar Boljšunov nastavio je da pobeđuje u Svetskom kupu u skijaškom trčanju, pošto je u subotu trijumfovao u trci masovnog starta na 15 kilometara u Falunu.

Fantastični ruski skijaš do pobede je došao sa vremenom 35:16.3. Bio je to njegov drugi trijumf u Falunu, pošto je u petak slavio u trci na 15 kilometara slobodnim stilom. Ujedno, ostvario je 26. pobedu u karijeri u Svetskom kupu.

Iza njega su se na ponedničkom postolju našla dvojica Norvežana – Johanes Klebo i Pal Golberg, koji su zabeležili identično vreme (35:16.3).

Među najboljih pet završila su još dvojica norveških takmičara. Četvrti je bio Emil Iversen, a peti Sjur Rote.

Boljšunov vodi u generalnom plasmanu sa 1.613 bodova. Drugi je njegov sunarodnik Ivan Jakimušin sa 774, a treći je Francuz Moris Manjifikat sa 588.

Takmičenje se nastavlja na istom mestu u nedelju, kada je na programu sprint.