Zimski sportovi 28. jan 202313:36 0 komentara
AGENCE ZOOM/Agence Zoom/Getty Images

Švajcarski skijaš Marko Odermat pobednik je superveleslaloma voženog u subotu u Kortini d'Ampeco.

Odermat je do pobede došao u vremenu 1:25.57.

Drugo mesto, sa zaostatkom od 0.35 sekundi, zauzeo je Norvežanin Aleksandar Omat Kilde. U cilju je njegovo vreme bilo 1:25.92.

Treći je bio domaći takmičar, Matija Kase koji je trku završio u vremenu 1:26.20, sa 0.49 sekundi zaostatka.

Vinsent Krihmajr zauzeo je peto mesto sa 0.76 sekundi zaostatka u odnosu na Odermata.

Slovenac Miha Hrobat bio je 25. (1:27.19), a njegov sunarodnik Martin Čater 41. (1:28.45).

U poretku superveleslaloma Odermat je prvi sa 44 bodova, sledi Kilde sa 392, pa Vinsent Krihmajr sa 256.

U generalnom plasmanu Svetskog kupa, Odermat na prvom mestu ima 1.286 bodova, Kilde sledi sa 213 bodova manje, a Henrik Kristofersen je treći sa 779. Krihmajr na četvrtom mestu ima 722.