Prvo pa zlato – Šemp slavio u masovnom startu

Zimski sportovi 19. feb 201717:43 > 17:46
Stanko Gruden/Agence Zoom, Getty Images Sport

Nemački biatlonac Simon Šemp osvojio je zlatnu medalju u masovnom startu na Svetskom prvestvu i tako stigao do prve medalje na najvećim svetskim takmičenjima.

Kontrolu nad trkom Šemp je preuzeo nakon pucanja i kroz cilj za zlato prošao nakon 35:38.3. Branilac zlatne medalje sa prethodnog šampionata sveta, Johanes Boe iz Norveške ovoga puta osvojio je srebro sa jednim kaznenim poenom i devet sekundi zaostatka dok je bronza pripala Austrijancu Simonu Ederu koji je imao 10.1 sekundi zaostatka.

Rus Anton Šipulin izdvojio se kao rani lider trke ali je sa dva kaznena poena i sa 25.3 sekundi zaostatka kroz cilj prošao kao četvrti. Marten Furkad koji se okitio zlatom u poeteri masovni start je završio na petom mestu.