Kolonja nezaustavljiv u Val di Fjemeu

Zimski sportovi 7. jan 201816:28 > 16:31
Laurent Salino/Agence Zoom/Getty Images

Švajcarski skijaš Dario Kolonja trijumfovao je u poteri u italijanskom Val di Fjemeu u okviru Svetskom kupu, dan pošto je u trci masovnim startom zauzeo četvrto mesto.

Kolonja je do treće pobede ove sezone došao izuzetno ubedljivo, pošto je u cilju imao vreme od 28:52.1 minuta.

Drugo mesto, sa minutom i 25 sekundi zaostatka, zauzeo je Martin Junsrud Sundbi iz Norveške, dok je treći bio Kanađanin Aleks Harvi, koji je bio četiri sekunde dalje.

Pobednik subotnje trke Kazahstanav Aleksej Poltoranin bio je četvrti, više od minut i po iza Kolonje.

Najbolju četvoricu sledili su Hans Krister Holund iz Norveške, ispred Rusa Aleksandera Bolšunova, francuskog skijaša Žana Marka Gajara i Danijela Rikardsona iz Švedske.

U generalnom plasmanu Svetskog kupa vodi Sundbi sa 875 bodova, ispred Kolonje sa 807 i Harvija koji ima 780.

Naredna trka elitnog takmičenja na programu je sledeće subote u Drezdenu, za kada je zakazan sprint.