Bolšunovu potera za kraj, Klebu titula Svetskog kupa

Ostale vesti 18. mar. 201815:14 > 15:33
Sean M. Haffey, Getty Images Sport

Ruski skijaš Aleksandar Bolšunov pobedio je u poteri na 15 kilometara u švedskom Falunu, u poslednjoj trci Svetskog kupa u kros kantriju u sezoni.

Ruski skijaš je slavio u vremenu od 35:03.3 minuta, drugi je bio Kanađanin Aleks Harvi sa 47,1 sekundom zaostatka, dok je do trećeg mesta i podijuma stigao Švajcarac Dario Kolonja, koji je iza prvoplasiranog kasnio 47,5 sekundi.

Bolšunov je u subotu u Falunu pobedio u masovnom startu na 15 kilometara, što je bila i njegova prva pobeda u Svetskom kupu.

U generalnom plasmanu Svetskog kupa prvoplasirani je Norvežanin Johanes Klesoft Klebo, koji je u Falunu u nedelju bio tek na 25. mestu.

21-godišnji kros kantri skijaš iz Trondhajma, koji je ZOI u Pjongčangu osvojio tri zlatne medalje, sezonu je završio sa 1409 bodova, drugi je Dario Kolonja sa 1290, a treći Norvežanin Martin Jonsrud Sundbi sa 1261 bodom.

Klebu je to prva titula šampiona Svetskog kupa, a on je ujedno i najmlađi skijaš kome je to uspelo.