Aljona Savčenko i Bruno Maso osvojili svet

Ostale vesti 22. mar. 201822:21 > 22:50
Getty Images/ Jamie Squire

Nemački par Aljona Savčenko i Bruno Maso osvojili su zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u umetničkom klizanju u Milanu i tako ponovili uspeh sa Zimskih olimpijskih igara u Pjongčangu.

Savčenko i Maso imali su 20.53 poena više od drugoplasiranih Rusa Jevgenije Tarasove i Vladimira Morozova.

Na najniži stepenik postolja popeli su se Vanesa Džejms i Morgan Sipres iz Italije sa 218.36 poena.

Aljona Savčenko je šesti put osvojila najsjajniju svetsku medalju, ali prvi put u paru sa Masoom. Prošle godine u Helsinkiju osvojili su srebro, a godinu dana ranije bronzu na prvom zajedničkom nastupu na tako velikom takmičenju.

Na Svetskom prvenstvu u umetničkom klizanju u Milanu u petak se plesni parovi takmiče i kratkom programu, a u konkurenciji dama biće podeljene medalje.