Toblah: Dominacija Rusa, prvenac Neprjajeve

Ostale vesti 30. dec. 201816:37 > 16:41
Quinn Rooney/Getty Images

U nedelju su održane trke u skijaškom trčanju na 10 i 15 kilometara u italijanskom Toblahu u ženskoj i muškoj konkurenciji, a pobede su ostvarili ruski takmičari – Natalija Neprjajeva je došla do prve pobede u Svetskom kupu, a u muškoj konkurenciji slavio je Sergej Ustjugov.

Neprjajeva je došla do prvog mesta u velikoj drami uz vreme 23:19.9, samo tri desetinke više od Norvežanke Ingvild Flugstad Esrberg. Na trećem mestu našla se takođe Ruskinja – Anastasija Sedova.

Neprjajeva, koja je na Olimpijskim igrama u Pjongčangu osvojila bronzanu medalju, nakon dve trke prva je u generalnom plasmanu, a prva pratiteljka joj je Amerikanka Džesika Digins.

Legendarna Norvežanka Tereze Johaug nije nastupila u Toblahu.

Kod muškaraca slavio je Sergej Ustjugov vremenom vremenom 30:34,1, a pratili su ga Simen Hegstad Kriger iz Norveške i Rus Aleksandar Bolšunov.

U subotu su u sprint trkama Toblahu slavili Šveđanka Stina Nilson i Norvežanin Johanes Hesloft Klebo.