Sportista godine u Finskoj slavio u Otepi

Zimski sportovi 20. jan 201916:17 > 16:22
Matthias Hangst/Getty Images

Drugog dana takmičenja u estonskoj Otepi pobedu u skijaškom trčanju u muškoj konkurenciji na 15 kilometara ostvario je Finac Ivo Niskanen, dok je u ženskoj konkurenciji Terese Johaug.

Nisknen, koji je proglašen za sportistu godine u Finskoj, preuzeo je vođstvo na startu i održavao ga do samog finiša, a na kraju je slavio sa vremenom 40:07,1. Emen je dvostruki olimpijski prvak – u Sočiju je u timskom sprintu osvojio zlato, baš kao i prethodne godine u Pjongčangu u individualnoj konkurenciji.

Za njim su sledili Rus Aleksander Bolšunov, a potom Norvežani Didrik Tenset i Martin Jonsrud Sundbi. Prvih pet kompletirao je još jedan Rus – Aleksandar Besmjertnih.

U generalnom plasmanu prvi je i dalje Johanes Hesloft Klebo sa 1034 boda, a za njim slede Bolšunov sa 910, a potom dolaze takođe Norvežani Rete i Tenset.

U ženskoj trci na 10 kilometara slavila je Johaug sa vremenom 29:53,7. Druga je bila Šveđanka Eba Anderson, a treća Ruskinja Natalija Neprjajeva. Finkinja Krista Parmakoski bila je četvrta, a peta je bila trenutno prvoplasirana u generalnom plasmanu Svetskog kupa Ingvild Flugstad Estberg.

Druga u ukupnom poretku je Neprjajeva sa 176 bodova manje, a Parmakoski je treća.

U subotu su prvog dana takmičenja u Otepi slavili norveški skijaši Maiken Kaspersen Fala i Johanes Hesflot Klebo.