Dinić doneo prvu medalju Srbiji u Lozani!

Zimski sportovi 14. jan 202016:35 > 16:35
OKS

Hokejaš Matija Dinić doneo je prvu medalju Srbiji na Zimskim olimpijskim igrama mladih.

Matija Dinić je sa svojim Crvenim timom u hokeju 3 na 3  obezbedio finale Zimskih olimpijskih igara mladih u Lozani.

Dinić je pobedi od 9:7 doprineo sa čak 4 postignuta gola. Uspeh mladog hokejaša, Srbiji donosi prvu medalju na zimskim olimpijskim događajima!

„Meč je bio odličan i kod obe ekipe osećala se jaka želja za pobedom. Presrećan sam zbog ulaska u finale. Atmosfera u timu je bila sjajna i dokazali smo da smo među najboljim timovima na ovim Igrama. Postigao sam četiri i osećaj je neverovatan“, rekao je Matija Dinić odmah nakon završenog meča.

Inače, svaki tim u hokeju sačinjen je od igrača iz različitih zemalja.

Zoja Grbović petog takmičarskog dana nije uspela da završi trku slaloma. Uglješa Pantelić završio je trku u disciplini slalom rezultatom 1:28.20 i zauzeo 31. mestu u generalnom plasmanu.

Biatlonac Omar Hodžić završio je trku u disciplini 7.5km sprint na 85. mestu rezultatom 25:09.06.