Prvenac i Kristalni globus Tandrevold na kraju sezone

Ingrid Landmark Tandrevold
shutterstock

Norvežanka Ingrid Landmark Tandrevold ostvarila je prvu pobedu u karijeri u Svetskom kupu pobedivši u trci masovnog starta na 12.5km u poslednjoj trci sezone održano u švedskom Estersundu.

Po vetrovitom vremenu Norvežanka je ostvarila pobedu rezultatom 34:53.1, uz pet promašaja (kaznenih krugova).

Ovim trijumfom Tandrevold je osvojila i Kristalni globus namenjen pobednici Svetskog kupa u ovoj disciplini.

Drugo mesto pripalo je Dzinari Alimbekavi iz Belorusije, koja je posle šest promašaja imala zaostatak u cilju od 6.9 sekundi.

Nemica Franciska Projs, takođe sa šest promašaja, završila je treća, sa 11.1 sekundom u plusu.

U trci prepunoj iznenađenja zbog velikog broja promašaja četvrta pozicija pripala je Švajcarkinji Leni Heki, peta Ruskinji Uljani Kaišovoj, dok je šesta Beloruskinja Hana Sola sa čak osam promašaja.

Inače, trka je upravo zbog lošeg vremena i jakog vetra odlagana u nekoliko navrata, ali su na kraju organizatori uspeli da je održe „na mišiće“.

Još pre ove trke bilo je poznato da je pobednica Svetskog kupa Norvežanka Tiril Ehof, koja je zauzela sedmo mesto i donela prvi Kristalni globus svojoj zemlji posle 2013. godine i slavlja Tore Berger.