Superiorni Boljšunov do 27. trijumfa, slavila i Stupak

Ostale vesti 13. mar. 202116:11 > 19:53
Aleksander Boljšunov
Photo by Millo Moravski/Agence Zoom/Getty Images

Rus Aleksander Boljšunov došao je do 27. pobede u karijeri u Svetskom kupu skijaškog trčanja, pošto je u Engadinu bio najbrži na 15 kilometara u disciplini masovni start.

Boljšunov, osvajač osam medalja sa svetskih prvenstava, slavio je u vremenu 34:07.1, a drugi je bio Johanes Klebo iz Norveške sa 18,4 sekunde zaostatka.

Treće mesto pripalo je takođe Norvežaninu Palu Golbergu sa 18,9 sekundi zaostatka za pobednikom, a slede Jens Burman, Simen Hegsted Kruger, Artjom Malcev…

Ubedljivo u generalnom plasmanu vodi Boljšunov sa 1.725 bodova, a drugi je Ivan Jakimuškin, koji je sad bio na 25. mestu, sa 780 bodova.

Digins se opustila kad je obezbedila titulu

Julija Stupak

U ženskoj konkurenciji u masovnom startu na 10 kilometara takođe u Engadinu, najbrža je bila Ruskinja Julija Stupak u vremenu 25:13.3.

To joj je treći trijumf u karijeri, drugi ove sezone, a na drugoj poziciji završila je Norvežanka Hejdi Vang sa 7,1 sekundom zaostatka, dok je treća bila Eba Anderson iz Švedske sa 8,5 sekundi zaostatka.

Amerikanka Džesi Digins zauzela je petu poziciju, ali je već obezbedila trofej u generalnom plasmanu – sad ima 1.297 bodova, a druga je Stupakova sa 1.019.