Pobeda Žakelana za vodeću poziciju u generalnom plasmanu

Zimski sportovi 19. dec 202115:55 > 16:05
TT News Agency, Reuters

Francuz Emilijen Žakelan trijumfovao je u trci masovnog starta na 15 kilometara u skijalištu Le Gran Bornan.

Bila je to njegova prva pobeda u Svetskom kupu ove sezone. Bijatlonac iz Francuske slavio je sa vremenom 35:54.8, uz jedan promašaj.

Drugo mesto zauzeo je njegov sunarodnik Kventin Filo Meje, koji je kasnio 3.5 sekundi, a imao je dva promašaja.

Na pobedničkom postolju našao se još norveški takmičar Tarjej Be, koji je uz jedan promašaj imao vreme od 36:05.1.

Žakelan je preuzeo lidersku poziciju u generalnom plasmanu sa 371 bodom, dok Meje na drugom mestu ima 369.

U ženskoj konkurenciji drugu uzastopnu pobedu ostvarila je Šveđanka Elvira Eberg. Ona je u trci masovnog starta na 12.5 kilometara slavila sa vremenom 35:21.7, uz dva promašaja.

Francuskinja Julija Simon bila je druga sa rezultatom 35:32.4, dok je treće mesto zauzela Ruskinja Kristina Rezcova sa 35:33.8.

U generalnom plasmanu i dalje vodi Marte Olsbu sa 417 bodova, Eberg je druga sa 387.