Prva pobeda Kina u Svetskom kupu, Rastić 64.

Zimski sportovi 10. dec 202115:15 > 16:20
Leonhard Foeger, Reuters

Nemački bijatlonac Johanes Kin trijumfovao je u trci sprinta na 10 kilometara u austrijskom Hohfilcenu.

Nemac je sa 30 godina ostvario prvu pobedu u Svetskom kupu. Do trijumfa u petak došao je sa vremenom 26:05.0, uz jedan promašaj.

Drugo mesto zauzeo je Šveđanin Martin Ponsiluoma (+14.3), a na pobedničkom postolju našao se i Belorus Anton Smolski (+20.5). Među najbržih pet trku su završili Aleksandar Loginov i Tajrei Be.

Vodeći u generalnom plasmanu Vetle Kristijansen je trku završio kao 16, a njegov prvi pratilac Sebastijan Samuelson je u petak bio 14. Norvežanin vodi u Svetskom kupu sa 203 boda, dok je Šveđanin drugi sa 202.

Srpski predstavnik Damir Rastić zauzeo je 64. mesto. To je njegov najbolji plasman u Svetskom kupu ove sezone.

U ženskoj konkurenciji, u sprintu na 7.5 kilometara, slavila je Beloruskinja Hana Sola sa vremenom 20:44.4, bez ijednog promašaja.

Druga je bila Francuskinja Žastin Buše (+46.8), dok je treće mesto zauzela Norvežanka Marte Olsbu Rojseland (+50.3).

Norvešak biatlonka je vodeća u generalnom plasmanu sa 216 bodova, na drugom mestu je Beloruskinja Dzinara Alimbekova sa 194.

Takmičenje se nastavlja u subotu na istom mestu, kada su na programu trke potere.