Sato stigao do prvenca u Nižnjem Tagilu

Ski skokovi 7. dec 201917:45 > 17:48
Lars Baron/Getty Images

Japanski ski skakač Jukija Sato došao je do prve pobede pošto je slavio na trećem individualnim skokovima sezone Svetskog kupa održanim u ruskom Nižnjem Tagilu.

Sato je do ove sezone imao samo jedan podijum u karijeri, a prvenac je ostvario ukupnim skorom od 251,6 boda zahvaljujući skokovima od 126,5 i 132 metra.

Drugo mesto, sa jednim i po bodom manje, zauzeo je Nemac Karl Gajger, dok se na trećem stepeniku pobedničkog postolja našao Filip Ašenvald iz Austrije.

Takmičenje u Nižnjem Tagilu obeležili su problemi sa vetrom, koji su najviše pogodili one koji su nastupali među poslednjima. Posle prve runde vodeći je bio Slovenac Peter Prevc, ispred Pjotra Žile iz Poljske i Ašenvalda, dok je Sato bio sedmi.

Japanac je imao ubedljivo najbolji krug u nastavku takmičenja, kojem niko nije mogao da pripreti, a najviše je nazadovao Žila, koji je na kraju bio 24. Prevc je bio poslednji na redu, a posle skoka od 123 metra zauzeo je osmo mesto.

Najbolju trojicu sledio je još jedan Austrijanac Gregor Šlirencauer, ispred Davida Kubackog iz Poljske i aktuelnog osvajača Svetskog kupa Rjojua Kobajašija. Među prvom desetoricom našli su se raniji šampioni Štefan Kraft, Prevc i Kamil Štoh, kao i Nemac Štefan Laje.

Posle tri takmičenja, na čelu generalnog plasmana je Norvežanin Danijel Andre Tande sa 210 bodova, posle 21. mesta, a sledi ga Anže Lanišek iz Slovenije.

Takmičenje u Nižnjem Tagilu se nastavlja u nedelju novim individualnim skokovima.