Zimski sportovi 5. mar 202213:28 > 13:30 0 komentara
Matthias Hangst / Staff

Norvežanka Tereza Johaug je na najlepši način, pobedom u trci na 30km klasičnim stilom u Oslu završila 15-godišnju karijeru u nordijskom trčanju.

Ovacijama kraljevske porodice, publike i koleginica oprostila se od sporta u kome je provela 15 godina.

Zabeležila je 81. pobedu u Svetskom kupu tako što je pet metara pre cilja stala, mahala je zastavama i pozdravila sa suzama u očima sve prisutne.

Johaug je na nedavno završenim Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu osvojila tri zlatne medalja, a ima i 14 zlata sa svetskih prvenstava.

Prvo olimpijsko zlato osvojila je 2010. godine u Vankuveru, a Igre u Pjongčangu morala je da propusti zbog suspenzije nakon pozitivnog doping testa.

U isto vreme, dve trke pre kraja Svetskog kupa Kristalni globus je osvojila Ruskinja Natalija Neprijajeva, koja nije učestvovala na subotnjem takmičenju, ali je sačuvala prethodno stečenu prednost.

Drugo mesto je pripalo Finkinji Kristi Parmakoski, a treća je bila mlada Šveđanka Jona Sundling.

U generalnom plasmanu Svetskog kupa dve trke pre kraja Neprijajeva ima 973 boda, čak 241 više od Ebe Anderson. Džesi Digins je treća sa 721 bodom, a Amerikanka nije učestvovala na subotnjoj trci u Oslu.

Takmičenje u Svetskom kupu završava se sledećeg vikenda u švedskom Falunu.