Tarji Bo slavio u Oberhofu

Zimski sportovi 17. jan 202116:38 > 16:39 0 komentara
Antti Aimo-Koivisto/Lehtikuva via REUTERS

Norvežanin Tarji Bo osvojio je prvo mesto u trci na 15 kilometara masovni start u okviru Svetskog kupa u biatlonu u Oberhofu. Stazu je savladao za 37:41,9 minuta.

Tarji je u poslednjem od četiri gađanja imao jedan promašen hitac. Međutim, zahvaljujući odličnom trčanju slavio je sa 3,6 sekundi prednosti u odnosu na Austrijanca Feliksa Lejtnera, koji nije imao nijedan promašaj. Na najnižu stepenicu postolja popeo se Švajcarac Veger sa 7,8 sekundi minusa u odnosu na pobednika.

U generalnom plasmanu Svetskog kupa dominiraju Norvežani. Vodi Johanes Tinjes Bo sa 618 bodova. Drugi je Sturla Legrejd sa 564, dok je na trećoj poziciji današnji pobednik Tarji Bo sa 511.

U konkurenciji dama u masovnom startu na 12,5 kilometara slavila je Francuskinja Julija Simon. Stazu je savladala za 40:11,1 minuta uz čak tri promašaja. Isti broj promašaja, ali 3,9 sekundi sporije vreme imala je drugoplasirana Nemica Franciska Projs,dok je kao treća završila Hana Oberg sa 11 sekundi zaostatka.

Najbolja u generalnom plasmanu je Norvežanka Marte Rojseland sa 579 bodova. Druga je njena sunarodnica Tiril Ekof sa 19 bodova manje, dok je treća pomenuta Oberg sa 550 poena.