Dvostruka pobeda Rusa u skijatlonu

Vesti ZOI 6. feb 20229:38 > 10:30 0 komentara
Aleksandar Bolšunov
REUTERS/Lindsey Wasson

Ruski takmičar Aleksandar Bolšunov osvojio je zlatnu olimpijsku medalju u skijatlonu. Dominaciju Rusa potvrdio je njegov zemljak Denis Spicov, koji je osvojio srebro.

Bolšunov je pobedio u trci na 15+15km u vremenu 1:16.09.8. Bio je brži od zemljaka Spicova minut i 11 sekundi. Bolšunovu je ovo ukupno peta medalja na Zimskim olimpijskim igrama, pošto je na prethodnim u Pjongčangu osvojio čak četiri. Ali mu je tek prva zlatna posle tri srebra i jedne bronze. Time je krunisao sjajan period karijere, u kojem je praktično nezaustavljiv prethodne dve godine u Svetskom kupu, a konačno je dobio verifikaciju te dominacije i na Olimpijskim igrama.

Spicovu je ovo četvrto odličje na Igrama, treće srebro, a prvo individualno. Ima još i broznu iz Pjongčanga. Treće poslednje mesto na pobedničkom postolju zauzeo je finski takmičar Livo Niskanen sa čak dva minuta zaostatka.

Rusi su osvojili treću i četvrtu medalju na Igrama. Sada imaju po jedno zlato i bronzu i dva srebra.