Filon Maje najbrži na 20 kilometara za prvo zlato Francuza

Vesti ZOI 8. feb 202210:56 > 10:57 0 komentara
Michel Cottin/Agence Zoom/Getty Images

Kvetnin Filon Maje najviše zahvaljujući sjajnom trčanju osvojio je zlatnu medalju u biatlonu na 20 kilometara u Pekingu.

Francuz je u četiri serije gađanja imao dva promašaja, međutim uspeo je sve propuste da nadoknadi u trčanju i do cilja stigne za 48:47,4. Ovo je i prvo zlato za Francuze u Kini. U dosadašnjem delu Igara osvojili su i četiri srebra.

povezane vesti

Prvo odličje za Belorusiju doneo je Anton Smolski. Besprekoran je bio u gađanju, ali u trčanju nije uspeo da parira Majeu. Kasnio je u cilju za Francuzom 14,8 sekundi.

Johanes Tignes Bo nije mogao više od trećeg mesta. Poput Majea, Norvežanin je imao dva promašaja i na kraju je došao do bronze sa 31,1 sekundom minusa.

Tragičar je Rus Maksim Cvetkov, koji je na svim prolazima bio u medalji, a na kraju je zbog promašaja u poslednjoj seriji završio na četvrtom mestu sa nešto više od tri sekunde zaostatka u odnosu na Boa.

Takmičenja u biatlonu se nastavljaju 11. februara kada je predviđen sprint za dame na 7,5 kilometara.