hokejaška reprezentacija Kanade
REUTERS/Matt Slocum

U poslednjem hokejaškom duelu dana na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu Kanada je, očekivano, bila bolja od Kine i izborila poslednje mesto u četvrtfinalu.

Kanada je do trijumfa došla rezultatom 7:2 i zakazala duel sa Švedskom.

Mogla je u ovom meču prva mrežu da zatrese Kina, ali je na početku petog minuta Fu promašio penal.

Kanada je povela preko Vila u sedmom minutu u situaciji sa igračem više, a novi pauer plej na isteku desetog minuta doneo je Kanadi dva gola prednosti. Vil je i ovog puta precizno poslao pak u mrežu.

Povezano

Igrao se 16. minut prve trećine kada je Kane smanjio na 2:1, tek da ovaj duel učini zanimljivijim.

Tri gola spakovali su Kanađani u mrežu rivala u drugoj deonici. Dva puta je pogodio Tambelini, prvo u pauer plej situaciji u sedmom minutu, a zatim dva minuta kasnije i iz penala. Treći gol u ovom delu meča za Kanađane je postigao O’Del.

Na isteku druge deonice, 61 sekund pre njenog kraja Kane je drugim golom na meču smanjio na 5:2.

U poslednjoj trećini se na gol čekalo do 16. minuta kada je precizan bio Stal, a konačan rezultat postavljen je u novom pauer pleju nešto više od minut i po do kraja pogotkom Mekbeina.

Sada su u muškoj konkurenciji poznati svi četvrtfinalni parovi: Sjedinjene Američke Države – Slovačka, Švedska – Kanada, Finska – Švajcarska i Rusija – Danska.