Liju doneo Mađarskoj prvo zlato u Pekingu

Vesti ZOI 13. feb 202213:30 > 14:00 0 komentara
Šaoang Liju
Matthew Stockman, Getty Images

Mađarski klizač Šaoang Liju osvojio je prvo individualno olimpijsko zlato, pošto je trijumfovao u trci 'šort treka' na 500 metara.

Mađar je vodio od početka do kraja, a trijumfovao je sa vremenom 40.338.

Liju je osvojio treću medalju u Pekingu, pošto se prethodno okitio bronzama u trci na 1.000 metara i mešovitoj štafeti na 2.000 metara.

Pre četiri godine u Pjongčangu je postao olimpijski šampion u štafeti na 5.000 metara.

Srebrnu medalju osvojio je ruski klizač Konstantin Ivlijev, koji je imao vreme 40.431.

Na trećem stepeniku pobedničkog postolja našao se Kanađanin Stiven Duboa, sa vremenom 40.669.

Četvrti je bio Kazahstanac Abzal Ažgalijev, dok Italijan Pjetro Sigel nije završio finalnu trku.

Šampion iz Pjongčanga Vu Dajing nije uspeo da obezbedi mesto u finalu, dok je osvajač zlata na 1.500 metara Hvang Dae-heon ranije diskvalifikovan.