Zlatni het-trik neverovatne Tereze Johaug

Vesti ZOI 20. feb 20229:55 > 10:002 komentara
Michel Cottin/Agence Zoom/Getty Images

Legendarna Tereza Johaug osvojila je treću zlatnu medalju u Pekingu, pošto je bila najbrža u trci masovnog starta na 30 kilometara.

Norvežanka je trijumfovala sa vremenom 1:24:54.0. Johaug je na taj način došla do četvrtog olimpijskog zlata, a trećeg u Pekingu. Na ovim Igrama već je slavila u trkama na 15 kilometara skijatlona i 10 kilometara klasičnim stilom. Ukupno je uzela šestu olimpijsku medalju – iz Sočija ima srebru i bronzu.

Drugo mesto zauzela je Amerikanka Džesi Digins, koja je za pobednicom kasnila 1:43.3. Digins je postala prva takmičarka koja je osvojila medalju u ovoj disciplini koja nije iz Evrope. Za 30-godišnjakinju ovo je drugo odličje u Pekingu, pošto je bronzana bila u sprintu.

Na pobedničkom postolju našla se još Finkinja Kertu Niksanen. I ona je osvojila drugu medalju na ovim Igrama, pošto je bila srebrna u trci na 10 kilometara klasičnim stilom.

Među najbržih pet našle su se još Šveđanka Jona Sundling i Ruskinja Tatjana Sorina.

Ruska skijašica Natalija Neprjajeva nije završila trku. Hrvatica Vedrana Malec je bila 52, Slovenka Neža Zerjav 53.