ZOI: SAD maksimalno do četvrtfinala

Vesti ZOI 13. feb 202216:26 > 16:28
Hokejaška reprezentacija SAD
AP Photo/Petr David Josek via Guliver Image

Hokejaši Sjedinjenih Američkih Država pobedili su Nemačku sa 3:2 u poslednjem kolu grupe A Zimskih olimpijskih igara u Pekingu i sa maksimalnih devet bodova plasirali se direktno u četvrtfinale.

SAD su do slavlja stigle posle preokreta, pošto su Nemci poveli golom Hagera u trećem minutu.

Kampfer je u petom izjednačio, da bi Kniz u 25. i Smit u 43. trasirali put ka novom slavlju. Konačan rezultat postavio je Kunacki u 58. minutu.

U drugom meču grupe, Kanada je sa 5:0 dobila Kinu. Strit u trećem, Tambelini u sedmom, O’Del u 11, Džonson u 39. i Najt u 47. pogađali su gol domaćina.

SAD na prvom mestu imaju devet bodova. Kanada je druga sa šest, Nemačka treća sa tri, dok je Kina bez poena.

U grupi C, Finska je sa 4:3 u produžetku savladala Švedsku. Odlučujući gol dao je Pesonen u trećem minutu dodatnog perioda. Slovačka je sa rutinskih 5:2 bila bolja od Letonije.

Finska ide u četvrtfinale kao lider sa osam bodova. Šveđani su drugi sa sedam, Slovaci treći sa tri, a Letonci poslednji bez boda.