Nini Stanisavljević rekord i četvrto mesto na SK u Kazanju

Plivanje 29. okt 20219:45 > 9:46 0 komentara

Nina Stanisavljević osvojila je četvrto mesto u finalu trke na 100 mešovito na Svetskom kupu na 25- metarskom bazenu u ruskom Kazanju.

U odlučujućoj trci, reprezentativka Srbije je štopericu zaustavila na 1:00,96, čime je za 25 stotinki popravila lični i državni rekord.

povezane vesti

Zlato je pripalo Švajcarkinji Mariji Ugolkovoj sa 58,47, Šveđanka Mišel Kolman je bila druga sa 58,54, dok se na najnižu stepenicu postolja popela Ruskinja Anastasija Sorokina (1:00,08).

Sjajna 17- godišnja devojka iz Leskovca ušla je u finale i na 50 leđno. Štopericu je zaustavila na 27,51, što joj je bilo dovoljno za peto mesto. Nedostajalo joj je šest stotinki da izjednači najbolji rezultat Srbije, koji je u vlasništvu Marice Stražmešter. Pobedila je svetska rekorderka Holanđanka Kira Tusan sa 25,87.

Odličan dan za srpsko plivanje upotpunila je Anja Crevar. Dvostruka olimpijka osvojila je peto mesto na 200 delfin u vremenu državnog rekorda 2:09,38. Za skoro sekundu je nadmašila prethodni najbolji rezultat, koji je takođe bio u njenom vlasništvu (2:10,35).

U istoj trci supertaletnovana 15- godišnja Lana Pudar iz Bosne i Hercegovine bila je četvrta sa rezultatom 2:08,21. Pobedila je iskusna Mađarica Žužana Jakaboš (2:05,88).

Tanja Popović se tokom prvog dana u Tatarstanu oprobala u trci na 50 slobodno. Osvojila je 18. mesto sa vremenom 25,61.