Piti četvrti na Igrama Komonvelta, sjajni Čalmers

Plivanje 2. avg 202210:53 0 komentara
Quinn Rooney/Getty Images

Adam Piti, olimpijski šampion i svetski rekorder, osvojio je tek četvto mesto u finalu trke na 100 prsno na Igrama Komonvelta.

Englez, koji je slomio nogu u maju i zbog toga propustio Svetsko prvenstvo u Budimpešti, do cilja u Birmingemu je stigao sa za njega preskromnih 59,86.

Zlato je osvojio njegov sunarodnik Džejms Vilbi sa 59,25, a drugo i treće mesto su pripali Australijancima Stableti – Kuku sa 59,52 i Semu Vilijamsonu, koji je išao 59,82.

U finalu trke na 100 slobodno Kajl Čalmers, olimpijski šampion iz Rija slavio je sa rezultatom 47,51, ispred Engleza Toma Dina sa 47,89 i Škotlanđanina Dankana Skota sa 48,27.

Na 50 slobodno u konkurenciji dama viđena je dominacija Australijanki. Olimpijska šampionka Ema Mekion bila je prva sa 23,99, ispred sunarodnica Meg Heris – 24,32 i Šejne Džek – 24,36.