Silađi 12. na 100 prsno u Rimu

Plivanje 25. jun 202122:14 0 komentara

Čaba Silađi osvojio je 12. mesto u trci na 100 prsno na prestižnom mitingu „Sete Koli“ u Rimu.

Najbolji srpski prsaš u istoriji je štopericu na bazenu „Foro Italiko“ štopericu zaustavio na 1:00,98. Nije bilo kvalifikacija i finala, već su svi plivali samo jednu trku.

povezane vesti

Najbolje vreme je ostvario Italijan Nikolo Martinengi 58,29, ispred Holanđanina Arna Kaminge, koji je do cilja došao za 58,40, dok se na najnižu stepenicu postolja popeo još jedan Italijan Federiko Pođo.

Na 50 slobodno se oprobao još jedan olimpijac Uroš Nikolić. Osvojio je 40. mesto sa 23,22. Slavio je Brazilac Fratus sa 21,71, ispred Italijana Miresija (21,97) i Kondorelija (22,00).

Drugog dana takmičenja na startu će biti Velimir Stjepanović i Uroš Nikolić na 100 slobodno, kao i Čaba Silađi na 50 prsno.