Stjepanoviću četiri zlata u Helsinkiju!

Plivanje 6. apr 202218:331 komentar
REUTERS/Marko Djurica

Velimir Stjepanović, reprezentativac Srbije i višestruki evropski šampion, osvojio je četiri zlatne medalje na mitingu u Helsinkiju.

As Partizana trijumfovao je u glavnom gradu Finske u trkama na 100 i 200 delfin i 100 i 200 metara slobodno.

povezane vesti

Na 100 delfin štopericu je zaustavio na 53,78. Bio je ta 23 stotinke brži od Marka Mateusa. Na duploj dužoj deonici istim stilom slavio je sa 1:57,26. Drugoplasiranog Ajhlera je ostavio za više od devet sekundi.

Najzanimljiviju trku imao je na 200 slobodno. Tu mu je rival bio odlični Estonac Kregor Zirk. Velja je u samoj završnici bio uspešniji i pobedio sa 1:48,11. Zirk je išao 1:48,38. Na upola kraćoj deonici kraulom, Stjepanović je išao 49,72, jedini ispod 50 sekundi. Nemac Sebastijan Pjer – Luis bio je drugi sa 50,33.

U principu sam zadovoljan. Možda je moglo za nijansu brže na 200 delfin. Priželjkivali smo vreme oko 1:56,5, ali i ovako nije loše. Najbolja trka je bila na 200 slobodno, Estonac je odličan plivač. Vraćam se u petak u Beograd, a za vikend ću na mitingu „11 aprila“ plivati samo ove dve trke i nadam se boljim rezultatima“, istakao je Stjepanović.

Zajedno sa Velimirom u Helsinkiju bio je i njegov trener Sebastijan Higl.

Videli smo gde se nalazimo u ovom trenutku. Fokus je na 200 delfin i 200 slobodno, to su individualne trke, koje će plivati na svetskom i evropskom prvenstvu ove godine. Što se tiče 100 slobodno, to ćemo raditi samo kako bi u štafeti ostvario što bolji rezultat“, rekao je Higl.